Botox

Botox  botox

Jest preparatem oczyszczonej toksyny botulinowej typu A stosowanej w medycynie od wielu lat. Działa poprzez blokowanie impulsów nerwowych skierowanych do wszystkich mięsni, w które został wstrzyknięty. W ten sposób uniemożliwia kurczenie się mięsni, prowadząc do ich przejściowego i odwracalnego niedowładu.

Na czym polega zabieg?

Toxyna botulinowa wstrzykiwana jest przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Preparat wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko, zaledwie 10-15 minut . Nie potrzebne jest żadne znieczulenie i można wrócić do normalnej aktywności zaraz po zabiegu ( zabieg lunchowy).

Kiedy widoczny jest efekt działania toxyny botulinowej?

Efekt zabiegu widoczny jest po 2-3 dniach, pełny efekt uzyskuje się ok. 10-14 dniach.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt zabiegu utrzymuje się 4-8 miesięcy, a okres ten może różnić się w indywidualnych przypadkach. Po kolejnych kuracjach preparatem na bazie toksyny botulinowej rezultaty mogą utrzymywać się znacznie dłużej.

Wskazania

Toksyna botulinowa jest szczególnie skuteczna do usuwania zmarszczek w górnej części twarzy, czyli poziomych linii czołowych, zmarszczek między brwiami (lwia bruzda) oraz kurzych łapek.

Przeciwwskazania do zabiegu

Toksyna botulinowa podana miejscowo nie działa ogólnie na organizm, ale ze względu na brak doświadczeń nie powinna być podawana kobietom w okresie ciąży i laktacji. Przeciwwskazaniem jest rzadka choroba neurologiczna miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona, alergia na albuminę ludzką oraz w przypadku zakażenia w proponowanych miejscach wstrzyknięć.