Laserowe zamykanie naczynek

Pierwszym klinicznym objawem powstawania rozszerzonych naczynek jest zaczerwienienie tzw. rumień. Początkowo rumień mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. Kruche naczynka krwionośne nie wytrzymują ciśnienia krwi, rozszerzają się i stają się bardzo widoczne. W konsekwencji powstają wyraźne, trwałe zmiany, które są widoczne przez naskórek jako siateczka czerwonych pajączków, takie najpowszechniejsze zmiany określamy terminem telangiektazji. Pajączki najczęściej pojawiają się na twarzy, szyi, dekolcie i nogach. Mogą przyjmować barwę od jasno czerwonej poprzez bordową do ciemno fioletowej.

Aby skutecznie pozbyć się zmian naczyniowych potrzeba nie tylko nowoczesnego urządzenia, ale i wieloletniego doświadczenia osoby wykonującej zabieg. Do zabiegu zamykania naczynek wykorzystujemy więc najnowszy laser w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem naszych specjalistów.

Wiązka zielonego światła emitowana przez laser absorbowana jest przez hemoglobinę oraz inne chromofory. Powoduje to zamknięcie przez skórę widocznych i płytko położonych czerwonych naczynek krwionośnych do średnicy 1,5 mm. Pozwala także usunąć znamiona naczyniowe, plamy porozlewowe, naczynia gwiaździste, znamiona naskórkowe, kępki żółte, rozrosty gruczołu łojotokowego.

Aby zamknąć popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 2 do 5 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy, zależy to od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Jeśli naczynko było duże lub zabiegowi poddana została duża powierzchnia, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk albo rumień, który schodzi w ciągu kilku godzin lub dni.

 

Laserowe zamykanie naczynek
twarz promocja 400 zł
policzki promocja  300 zł
nos promocja 200 zł
szyja promocja 300 zł
dekolt promocja 200 zł – 400 zł
dłonie promocja 300 zł
łydki promocja 400 zł – 600 zł
uda promocja 400 zł – 600 zł
pojedyncze naczynko ( do 3 cm ) promocja 150 zł